T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

Haberler

May

İngilizce Haftası kapsamında okulumuzda çeşitli ve renkli etkinliklerin yapılmasına devam edilmiştir. Bu çerçevede İngilizce oyun koridoru, dünya milletleri geçit töreni, karaoke yarışması, scrabble ve taboo turnuvaları düzenlenmiştir.

May

Çamlıca Kız Lisesi İngilizce Haftası ekinlikleri kapsamında Malta İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina okulumuzu ziyaret etmiştir. Konferans salonunda öğrencilerimizle içten bir sohbet gerçekleştirmiştir. Kendisine okulumuza gelip öğrencilerimizin sorularına yanıt verdiği için teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun. Çamlıca Kız Lisesi öğretmenlerimiz danışmanlığında öğrencilerimizin hazırladığı çeşitli ve bir birinden renkli etkinliklerle 19 Mayıs coşkusunu yaşamış ve bu büyük bayramı kutlamıştır.

May

Çamlıca Kız Lisesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını da unutmadı. Okulumuz konferans salonunda En Büyük Engel Duyarsızlıktır parolasıyla güzel bir kutlama ve farkındalık artırma progamı düzenlenmiştir.

May

2017- 2018 Eğitim ve Öğretim yılında Üniversitelerin ‘Güzel Sanatlar Bölümlerine’ hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerimizden Aleyna YAY ve Ela Nur SARI’ nın karakalem eserlerinden oluşan ‘ GÜZEL SANATLARA ADIM ADIM’ adlı sergimizin açılışı.

May

Çamlıca Kız Lisesi Mezuniyet Törenimiz 12 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi. Son sınıf öğrencilerimize yeni hayatlarında ve üniversite sınavlarında başarılar dileriz.

May

 

11/H sınıfı öğrencilerimizden Esra Zeynep ÇELİK, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i Anma Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Mehmet Akif Sempozyumunda sunduğu “Mehmet Akif Ersoy’un Eğitime ve Kültüre Bakışı” adlı bildirisi ödüle layık görülmüştür. Öğrencimiz ödülünü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Faruk Yelkenci’nin elinden almıştır. Okulumuzu gururlandıran öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

May

Öğrencilerimiz İstek Uluğbey Okulları Kampüsünde bu yıl VI. sı düzenlenen Uluslararası Gençlik Konferansına katıldılar. 4- 7 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşen konferansta öğrencilerimiz Teknoloji, Sağlık, İç İşleri, Güvenlik, Eğitim, İnsan Hakları ve Çevre komitelerinde hazırladıkları çözüm önerilerini içeren bildiriler sundular. Okulumuzu adı geçen komitelerde başarı ile temsil eden Sıla ÇAKMAK, Ülkü ÖZEN, Erva KÖSE, Elif DEMİR, Meryem KARATAŞ, Damla KONUK, Yağmur KONUK ve Züleyha ÇİTE’ye teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

May

Çamlıca Art Festivali kapsamında sergimizin ikinci ayağı olan "Quiling ve Grafik Tasarım " sergimizi hazırladık.

May

Çamlıca Kız Lisesi mezunları Geleneksel Talaş Böreği Gününde bir araya gelmiştir.

May

Okulumuzda sınıflar arası hentbol turnuvası düzenlenmiştir. Turnuva sonucunda dereceye giren sınıflarımız şöyledir: 11-A sınıfı birinci, 10-C sınıfı ikinci ve 11-B sınıfı üçüncü olmuştur. Öğrencilerimizin madalyaları tören esnasında verilmiştir. Öğrencilerimizi ve beden eğitimi öğretmenlerini tebrik ediyoruz.

May

Öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde Ataşehir Das Das´ta Joesph K adlı oyunu izlediler. Oyun sonrası Mert FIRAT ve Onur DİLBER ile tanışma fırsatı buldular.

May

Okulumuz Görsel Sanatlar öğretmenleri ve öğrencilerimiz tarafından Çamlıca Art Festival isimli resim sergisi açılışını gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

Nis

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi Yakan Top Takımımız İstanbul İl Birincisi olmuştur. Beden Eğitimi öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bu büyük başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN şampiyon takımımızı makamında ağırlayıp tebrik etmiştir.

May

İstiklal Marşı´nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Deneme Yazma Yarışmasında okulumuz 9-A sınıfı öğrencisi Azra YÜCE ilçe 1. olmuştur. Kendisini ve destekleyicisi öğretmenlerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.