T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Beden Eğitimi öğretmenimiz Evren Eren´in destekleriyle ilk kez katıldığımız bu yarışmadan il beşinciliği çıkarmayı başardık.Kızlarımız Ekinsu Ulu, Meylin Misilina Görgün, Janset Akcan ve Nazlı Kemerkaya 2,5 km´lik parkurda gizlenen 15 hedefi başarıyla buldular.Kendilerini gösterdikleri özveri için, okulumuzu başarı ile temsil ettikleri için ve hepsinden önemlisi Atatürk´ün işaret ettiği zeki,çevik ve ahlaklı sporculuklarından dolayı tebrik ediyoruz. Öğrencilerimiz deneyimlerini akran eğitimi yoluyla kulübümüzün diğer üyelerine aktaracaklardır. Bu seneki "Eğitimde İyi Örnekler" projemize de büyük katkıları olacak olan bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler....

Mrt

2 Mart 2016 Çarşamba günü saat 13:30 da okulumuz konferans salonunda Kocaeli Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr OYA YAZICI ÇAKIN tarafından ´AFETE HAZIRLIK VE BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ´ düzenlenmiştir.Seminere öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz katılmıştır.

Prof.Dr OYA YAZICI ÇAKIN´a seminer için teşekkür ediyoruz.

 

Şbt

24Şubat 2016 Çarşamba günü TRT Kent Radyo(106.6) okulumuzdan canlı yayın yapacaktır.Yayın saati 15:00-16:30 arasındadır. 

Şbt

Okulumuz Reber Öğretmenleri öğrencilerimize konferans salonunda Bağımlılıkla Mücadele konulu seminer vermiştir.

Şbt

Okulumuzda Beden Eğitimi öğretmenlerimizin koordinesinde sınıflar arası yakan top turnuvası yapılıyor.

Şbt

Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanan Dart takımımız Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN tarafından ödüllendirilmiştir.

Şbt

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul Dart İl Seçmesinde okulumuz liseler arasında birinci olmuştur. 11 Şubat 2016 tarihinde Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde gerçekleşen yarışmada genç bayan kategorisinde okulumuzu temsil eden öğrencilerimizi ve beden eğitimi zümre öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

2015-2016 Öğretim yılı 1. yarıyıl kapanış töreni 22.01.2016 Cuma günü okulumuz bahçesinde yapılmıştır.Törende Onur Belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri verilmiştir.

Ayrıca okulumuzda öğretmen-öğrenci ve çalışanların katıldığı dart turnuvası ödülleride verilmiştir.

Ödüllerle ilgili fotoğraflar haberimizin devamındadır.

Ock

Yeni Banka ve Hesap Numarası Bilgileri

HALKBANKASI

ACIBADEM ŞUBESİ

TR480001200134100016100059

Ock

Okulumuz Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Yakan Top turnuvasında birinci olarak İl müsabakalarına katılma hakkı kazanmıştır.

Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz ve takımımıza il müsabakalarında başarılar diliyoruz.

Ayrıntılar ve fotoğraflar haberin devamındadır.

Ock

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği denetlenen okulumuz TEMİZLİK ve HİJYEN açısından BEYAZ BAYRAK almaya hak kazanmıştır.

Ock

Okulumuzun son sınıf örencilerine okul idaresi ve rehberlik servisi işbirliği ile düzenlenen üniversite tanıtım gezilerimiz başladı. İl ziyaretimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Yerleşkesine düzenlendi. Üniversite temsilcilerinin yaptığı tanıtımın ardından öğrencilerimiz üniversite yerleşkesini görme fırsatı buldular.Ayrıntılar ve fotoğraflar haberin devamındadır.

 

Ock

ÇEKUD Çevre kuruluşları Dayanışma Derneği ,İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ile birlikte yürütülen Su Kullanma Bilinci Semineri kapsamında okulumuzda öğrencilere su tasarrufu konusunda bilinçlendirme eğitimi yapılmıştır.

Su Kullanma Bilinci Semineri nedeniyle öğrencilerimize bilgi aktaran Çevre Mühendisi Büşra HINIK´a teşekkür ediyoruz.  

Ara

Sinema Kulübü öğrencilerimiz Şehir Üniversitesinde düzenlenen belgesel gösterimine ve ardından yönetmen Ertuğrul KARSLIOĞLU ile yapılan söyleşiye katıldılar.Söyleşiden sonra Üniversitenin stüdyolarını gezerek çekim ve kurgu teknikleri hakkında bilgi aldılar.Gezinin fotoğrafları haberimizin devamındadır.

Ara

Okulumuz Gezi Kulübü tarafından organize edilen Ankara gezisi 19 Aralık 2015 günü gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz için önemli olduğunu düşündüğümüz bu gezide emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.